Duurzaam koelsysteem voor Widek
Eind 2022 heeft Widek – producent van fietsaccessoires – een nieuwe, grotere fabriekshal in gebruik genomen. LUTEC staat garant voor de HVAC totaaloplossing van de CNC productieruimte.
Widek is een van de weinige bedrijven in de fietsbranche die ruim 90% van zijn producten nog in eigen huis – in Nederland – produceert. Naast fietsbellen worden hier kinderzitjes, snelbinders en handvatten geproduceerd door middel van spuitgieten.
HVAC oplossing voor de CNC productieruimte
In de nieuwe fabriekshal van Widek is een spuitgieterij gerealiseerd met productiemachines én een duurzaam koelsysteem voor efficiënter spuitgieten. De capaciteit van Widek is vergroot van 14 naar 17 spuitgietmachines, met de mogelijkheid om door te groeien.
Aandacht voor het binnenklimaat
Het prettige klimaat in de nieuwe fabriekshal wordt gerealiseerd met verdringingsventilatie. Deze manier van luchtinbreng is zeer effectief voor het afvoeren van vervuiling in combinatie met koeling. Wat in de situatie van Widek in circa 80 tot 90% van de tijd nodig zal zijn.
“We hebben voor LUTEC gekozen vanwege de technische oplossing die zij adviseerden”, vertelt Wim de Kwant. “Het ontwerp waar wij onze beslissing op gebaseerd hebben, sluit naadloos aan bij de realisatie van het eindproduct. Dat klinkt als een open deur maar tijdens het bouwen van onze nieuwe hal heb ik wel gemerkt dat dit lang niet altijd de realiteit is. Bij LUTEC dus wel.”
Ventilatie, verwarming, koeling en zuivere lucht
Dankzij free-cooling (koelen met koudere buitenlucht) in combinatie met adiabatische koeling worden bij hoge buitentemperaturen nog zeer aangename binnentemperaturen bewerkstelligd.
Het totaalconcept omvat ventilatie, verwarming, filtering en adiabatische koeling op basis van verdringingsventilatie (het LUTEC-systeem).
Koeling met het oog op de toekomst
Binnen industriële ruimtes ontstaat steeds meer behoefte aan koeling. Ons klimaat veranderd en gebouwen worden steeds beter geïsoleerd. Het gevolg is zeker voor de industrie direct merkbaar. De intern gegenereerde warmte blijft binnen, ook in de zomermaanden. Widek is hierop geen uitzondering.
Adiabatische koeling biedt uitkomst
Omdat mechanische koeling vaak kostbaar is in gebruik en ook niet noodzakelijk in relatie tot de eisen, is adiabatische koeling een meer dan goed alternatief.
Stationaire adiabatische koeling is een duurzame, goedkope en efficiënte manier van koelen, speciaal voor grote ruimten. De productiehal van Widek is zo’n 1.700 m2. Door gebruik te maken van verdamping, wordt energie onttrokken uit de lucht waardoor deze afkoelt. Hiervoor is slechts een beperkte hoeveelheid water nodig. Wanneer de lucht in temperatuur stijgt wordt het systeem steeds efficiënter, omdat er meer koeling mogelijk is.
Gezonde, schone lucht en een aangename temperatuur
Adiabatische koeling gaat samen met een hoge mate van ventilatie, waardoor een gezond en schoon werkklimaat gerealiseerd wordt. Naast gekoelde lucht wordt dus ook schone lucht in de productieomgeving toegevoerd. In combinatie met verdringingsventilatie, waarbij de gekoelde lucht laag – op leefniveau – ingebracht wordt, ontstaat een optimaal systeem.
Klimaatinstallatie werkt naar tevredenheid
Wim de Kwant is tevreden: “We hebben een deskundig advies gekregen en de installatie is keurig uitgevoerd door de vakmensen van LUTEC. Onze klimaatinstallatie werkt nu enkele maanden (winter 2023, red.) en tot nu toe is de binnentemperatuur een stabiele 21oC. Er is goede kwaliteit geleverd.”
Laat onze experts u adviseren